Sushi bar – o czym warto pamiętać, odwiedzając taki lokal?

Jeśli jesteś prawdziwym smakoszem, z pewnością lubisz próbować nowych rzeczy. Czy japoński specjał na bazie ryby i ryżu już wylądował na Twoim talerzu? Jeśli jeszcze nie, nie ma czym się martwić. Obecnie sushi bar można zaleźć w każdym większym mieście takim jak Wrocław, Kraków czy Warszawa. Bez problemu więc nadrobisz kulinarne zaległości. Dla tych, którzy nie są pewni, co ich czeka po przekroczeniu progu restauracji sushi, przygotowaliśmy krótki poradnik. Przekonaj się, o czym warto pamiętać.

Sushi bar – próbuj różnych smaków

Sushi to orientalna potrawa, która dla wielu wydaje się dość specyficzna. Szczególne obawy mają te osoby, które nie są przekonane do jedzenia surowej ryby. Śpieszymy uspokoić, że nie każda porcja sushi zawiera surowego łososia czy tuńczyka. Trafić można na rolki z rybami lub owocami morza smażonymi w tempurze albo grillowanymi. Odwiedzając sushi bar pamiętaj jednak przede wszystkim, aby zawsze spróbować czegoś nowego. Możliwych kombinacji jest tak wiele, że szkoda byłoby poprzestać na jednym czy dwóch bezpiecznych wyborach. Tym bardziej, że obok futomaki z pieczonym łososiem, może zasmakować Ci również na przykład kombinacja węgorza z awokado czy tuńczyka z sezamem. Jedyne w czym powinieneś się ograniczać, to używanie wasabi. Ten ostry japoński chrzan to świetny dodatek, ale korzystaj z niego oszczędnie, jeśli nie chcesz za chwilę prosić kelnera o szklankę wody i chusteczkę na otarcie łez. Kolejne porcje sushi zagryzaj marynowanym imbirem.

Sushi bar – czy etykieta jest ważna?

Ważna informacja jest taka, że w sushi barze nie posługujemy się widelcem. Nie potrafisz nabierać jedzenia pałeczkami? Nie martw się. Jedząc palcami nie pogwałcisz wcale japońskiej etykiety. Jakie jeszcze informacje przydadzą Ci się podczas konsumpcji? Swoją porcję sushi mocz w sosie sojowym od strony ryby. Nie przejmuj się jednak, jeśli trochę się w tym gubisz. Restauracje serwujące sushi od dawna nie są już miejscami ze sztywną atmosferą. Kameralny lokal, w którym rozluźnisz się i zjesz ze znajomymi, znajdziesz tutaj https://sushicorner.pl/. Ten sushi bar mieści się we Wrocławiu, więc jeśli mieszkasz w pobliżu lub się tam wybierasz, zainteresuj się menu dostępnym na stronie.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *