Przekładnie planetarne – co powinniście o nich wiedzieć?

Przekładnie planetarne uznawane są aktualnie za jedne z najpopularniejszych przekładni zębatych. Nie ma się co temu dziwić, ponieważ faktycznie wyróżniają się one na tle innych rozwiązań. Czym dokładnie i za jakie aspekty są tak cenione? O tym przeczytacie w poniższym artykule.

​Przekładnie planetarne – co warto wiedzieć o ich budowie?

Zapewne nie każdego interesuje budowa danych podzespołów maszyn. Zakładamy jednak, że skoro interesujecie się tematem przekładni planetarnej to planujecie umieścić ją w jakiejś aplikacji. Dlatego też musicie wiedzieć, co wyróżnia jej budowę. Otóż składa się ona z dwóch kół współśrodkowych. Pierwsze nazywane jest słonecznym lub centralnym i cechuje się uzębieniem zewnętrznym. Drugie natomiast to pierścieniowe nazywane zamiennie zewnętrznym o uzębieniu wewnętrznym. Trzeba wiedzieć, że między nimi umieszczone są mniejsze koła zębate nazwane satelitami. Te połączone są ze sobą jarzmem i wykonują obrót każdy wokół własnej osi. Wszystkie natomiast obiegają oś całego mechanizmu przekładni.

​Przekładnie planetarne – jakimi zaletami się wyróżniają?

Przekładnie planetarne cenione są za naprawdę wiele atutów. Do nich należy między innymi kompaktowość tego rozwiązania, a także fakt, że jest to gotowy do montażu element. Jeśli zostanie odpowiednio dobrany, to można po zakupie go od razu umieszczać w konkretnej aplikacji. Przekładnie planetarne wyróżnia również wysoka sprawność, małe luzy, a także cicha praca. Co ważne, przekładnia planetarna zakupiona np. w https://motovario.com.pl/przekladnie-planetarne-seria-pg będzie miała stosunkowo duże momenty możliwe do przeniesienia. Ważne jest także to, że istnieje możliwość współosiowego ustawienia wału wejściowego i wału wyjściowego. Mamy tutaj do czynienia także z wysoką wydajnością dzięki małej mocy toczenia, a także niemal nieograniczonymi możliwościami przekładni dzięki połączeniu kilku stopni planetarnych. Zdecydowanie warto więc zastanowić się nad montażem przekładni planetarnej w swojej aplikacji.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *