Masło kakaowe: surowiec kosmetyczny – czekoladowa bomba witaminowa

pomadka

Ziarna kakaowca są znane na całym świecie. Prawie każdy wie, że używa się ich do wytwarzania czekolady i innych słodyczy. Jednak ich zastosowania na tym się nie kończą. Dzięki nasionom kakao otrzymujemy masło kakaowe – surowiec kosmetyczny wykorzystywany w branży beauty. Przekonaj się o pozytywnym działaniu tego wyjątkowego tłuszczu roślinnego.

Masło kakaowe – surowiec kosmetyczny dla pięknej skóry

Osoby z zmagające się z atopowym zapaleniem skóry bądź łuszczycą często czują się bezradne. Stosują najróżniejsze kosmetyki, ale niestety nie zawsze przynoszą one oczekiwane efekty. Najlepszym pomysłem w takiej sytuacji jest zainwestowanie w silnie nawilżające produkty kosmetyczne. Doskonałym wyborem będzie masło kakaowe. Eksperci twierdzą, że jego stosowanie wspomaga walkę z łuszczycą, egzemą oraz suchą, uszkodzoną skórą. Wystarczy regularnie smarować ciało, by zobaczyć rezultaty. Jakich efektów możemy się spodziewać?

Masło kakaowe jest dobre dla osób, które chcą zniwelować widoczność blizn czy rozstępów. Ten surowiec kosmetyczny ujednolica koloryt skóry, pozostawiając ją gładką i miękką. Wysoka zawartość magnezu, potasu i wapnia wpływa korzystnie na działanie masła, odbudowując skórę i dogłębnie ją regenerując. Poza tym masło kakaowe jest surowcem odpowiednim dla kobiet w ciąży i alergików. Jest zatem całkowicie bezpieczne i nie musisz się martwić, że w jakikolwiek sposób Ci zaszkodzi. Za to Twoja skóra dużo zyska i nagrodzi Cię promiennym wyglądem.

​Jakie zastosowania ma masło kakaowe?

Masło kakaowe ma postać twardej kostki, ale szybko się rozpuszcza w kontakcie ze skórą, więc jest wygodne w użyciu. Można je nakładać bezpośrednio na skórę. Producenci kupują je od dystrybutorów w postaci surowca kosmetycznego, by później użyć go jako składnika innych wyrobów do pielęgnacji. Masło kakaowe może poprawić gęstość balsamów do ust lub skuteczność środków nawilżających. Znajdziemy je w kremach do twarzy, ciała, balsamach do ust i rąk oraz żelach pod prysznic.

Mnogość zastosowań sprawiła, że producenci chętnie dodają masło kakaowe do swoich wyrobów. Korzystają w tym celu z usług dystrybutorów, takich jak https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/oleje-roslinne-masla-i-woski-naturalne. Mogą wtedy tworzyć naturalne formuły na bazie naturalnych surowców kosmetycznych, które są bezpieczne dla skóry – nawet tej wrażliwej.

​Pielęgnacja twarzy z użyciem masła kakaowego

Okazuje się, że wielu niedoskonałości skórnych można pozbyć się za pośrednictwem odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo ważne jest rozpoczęcie codziennego rytuału od oczyszczenia żelem myjącym , a następnie nawilżenie twarzy kremem z wysoką zawartością kwasu hialuronowego i masła kakaowego. Lepiej unikać produktów zawierających alkohol i inne środki wysuszające. Warto wybierać naturalne surowce, które mogą mieć korzystny wpływ na skórę. Powinny dostarczać witamin oraz niezbędnych składników mineralnych. Masło kakaowe jest surowcem kosmetycznym substancji biologicznie czynnych, więc doskonale sprawdzi się jako produkt pielęgnacyjny.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *