Błędy w pielęgnacji twarzy

Wiele kobiet stosuje codziennie pielęgnację twarzy, nie zdając sobie sprawy, że może wykonywać czynności, które wpływają na nią niekorzystnie. Oto kilka prostych zasad, które powinnaś przestrzegać, jeżeli pragniesz mieć piękną i promienną cerę.

Nie dotykaj twarzy dłońmi

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego jak często dotykają swojej twarzy. Nie powinno się jej dotykać, ponieważ na naszych dłoniach znajduje się pełno zarazków. Aby móc dotykać twarz musielibyśmy cały czas myć ręce. Dotykamy bez przerwy różnych zanieczyszczonych rzeczy, takich jak klamki, klucze, pieniądze, myszka i wiele innych. Bakterie, które przenoszą się na twarz, podczas jej dotyku, powodują niedoskonałości. Taka samo działa telefon komórkowy, który jest przyłożony do policzka podczas rozmowy.

Nie spij w makijażu

Najgorszą rzeczą, którą możesz zrobić swojej cerze to pójść spać w makijażu. Nocą nasza skóra się regeneruje, jeżeli nie oczyścimy jej przed snem, nie jest ona do tego zdolna. Niezmyty makijaż sprawia, że nasza skóra nie ma dostępu do tlenu, przez co nie oddycha.

Pamiętaj o kremie z filtrem

Kremy SPF należy stosować cały rok. Ochraniają nas one przed promieniowaniem UV, które powoduje starzenie się skóry, występowanie przebarwień, a także zmarszczek. Jest to bardzo ważny krok w prawidłowej pielęgnacji.

Nie wyciskaj pryszczy

Wyciskanie pryszczy powoduje niedoskonałości. Podczas tej czynności przenosimy na skórę dodatkowe bakterie i zarazki. Bardzo często wyciskanie pryszczy sprawia, że nie pozbywamy się problemu, tylko go nasilamy. Zamiast to robić nałóż na wyprysk odpowiednią maść, która sprawi, że pryszcz zniknie.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *